Bookmark and Share

Jihlavská OPEN liga v pú 2008

Vydáno dne 22. 04. 2008 (4740 x přečteno)

Krátké představení deseti soutěží zařazených do nově vzniklé ligy na Vysočině.


Krátké představení soutěží Jihlavské Open ligy pro rok 2008.

Pro první ročník se podařilo ligu sestavit celkem z 10 soutěží. Prvních pět soutěží bude v červnu, jedna v červenci, tři v srpnu a poslední v září.

V krátkosti bych teď představil jednotlivé soutěže a tratě.
Hned první víkend nás čekají dvě soutěže a to Brtnice 7.6. a Nevcehle 8.6.
Tradice soutěže v Brtnici je již dlouhá, dříve se běhávalo v zámeckém parku. Nyní se soutěž pořádá ve sportovním areálu, kde je vybudováno i hřiště pro požární sport. Náběh a základna je ze zámkové dlažby, zbytek trati travnatý, velmi mírně z kopce.Časomíra bývá Brtnická, s lehčími terči. Na začátek tedy rychlá trať na které můžou padat nejen velmi dobré časy, ale možná rovnou rekordy ligy.

V neděli nás čeká soutěž v Nevcehli. Soutěž má již dlouholetou tradici a tradicí je i velká účast dobrých družstev. Startovní čára je z betonových panelů, základna betonová a betonové dlaždice, dráha travnatá, rovná , dobře udržovaná. Časomíra obvykle Sokolí nebo Petrovice. Takže poctivá dráha, na které se určitě ukáže co kdo umí a jakou má formu na začátku sezóny.

...

Příští neděli, tedy 15.6., proběhne soutěž v Horkách na Třebíčsku a to již devátý ročník memoriálu Jana Částky. Soutěž je pořádána zároveň s místní poutí. Dráha travnatá s velmi mírným převýšením směrem k terčům. Základna z betonových dlaždic, odvodněná, náběh travnatý, nepatrně kratší. Časomíra SDH Horky.Občerstvení je připraveno na kurtech hned vedle trati. Opět kvalitní trať s pěkným zázemím, kde se necháme výsledky překvapit.

Týden na to zůstaneme na Třebíčsku a to v Jakubově. Zde je soutěžní dráha na fotbalovém TJ Jakubov a vzhledem k tomu že hraje I.B třídu mají i odpovídající trávník . Náběh k základně travnatý. Vlastní základna je kompletně vyasfaltována a odvodněná. Terče SDH Jakubov. Součástí areálu je nově zrekonstruovaná budova

V neděli 29.6. připraví svoji soutěž SDH Kněžice, soutěž zde má již 20ti letou tradici. Náběh travnatý, základna betonová a zbytek dráhy travnatý s malou terénní vlnou u rozdělovače. Vítězem posledního ročníku je SDH Urbanov.

Po rychlém začátku bude menší pauza. Teamy mohou přepočítat body a popřemýšlet o další taktice na následující závody.

Jediný červencový závod (27.7.2008) bude v Markvarticích na Jihlavsku. Jedná se o trať s výraznějším převýšením. Časomíra SDH Pavlov. Základna asfaltová, dráha travnatá. Soutěž v Markvarticích má také dlouholetou tradici, s pravidelnou účastí vysokého počtu družstev.

První týden v srpnu proběhne závod v Sedlejově ve sportovním areálu a to devátý ročník O pohár starosty SDH. Dráha travnatá, rovná, základna betonová, nová startovní čára ze zámkové dlažby. Časomíra pravděpodobně Petrovice. Kryté posezení s občerstvením, kde budou určitě tradičně připraveni pečení pstruzi Opět tedy poctivá trať na které se už možná začne rýsovat konečné pořadí ligy.

Další závod se odehraje na Jindřichohradecku v Dolních Němčicích. Zde bude připravený zbrusu nový areál. Nechme se překvapit co pro nás kluci z Němčic připravili.

FOTO DODÁME POZDĚJI

Pro letošní rok v netradičním termínu nás čeká soutěž v Pavlově a to v nově vybudovaném areálu fotbalového hřiště. Zajímavostí soutěže je finálový vyřazovací souboj formou pavouka ( kvuli malé šířce trati se při finalovém souboji zkrátí náběh k základně).

FOTO DODÁME POZDĚJI

Jako poslední závod, a možná závod na kterém se bude rozhodovat je Urbanov. Základna betonová, trať travnatá s převýšením . Takže určitě jeden z náročnějším závodů pro ty kteří musí vyrazit směrem terčům. Minulý rok zde proběhl sice teprve první ročník, kterého se zúčastnili jak družstva z jihlavska tak z Třebíčska. Co se týká pořádání soutěží má Urbanov již dlouholeté zkušenosti s pořádáním okrskové soutěže.

Po vyhlášení závodu bude následovat i celkové vyhlášení ligy a předpokládám že místní z Urbanova nebudou chtít nechat ostatní družstva jen tak odjet a připraví něco pro zakončení prvního ročníku.

V současné době jsou již zajištěny poháry pro vítěze, včetně putovních pohárů pro obě kategorii. Poháry budou co nejdříve zveřejněny, aby bylo jasné o co se v letošním ročníku soutěží.

Podrobný popis jednotlivých tratí s dalšími fotografiemi a kontaktními údaji pro jednotlivé soutěže najdete na www.openliga.cz .


Zdroj: http://www.openliga.cz


Další články

Jihlavské liga OPEN v pú

    Skupiny článků