Jakubov 21.6.2009 - 5 kolo

Vydáno dne 24. 06. 2009 (4253 x přečteno)

Do Jakubova přijelo bojovat o další body do OPEN ligy 28 družstev mužů a 10 družstev žen. Body za vítězství si odvezla Nevcehle v mužské kategorii a  v ženské kategorii Vítonice.

Autor článku: Iveta Pavlů
Páté kolo Jihlavské OPEN ligy se uskutečnilo v Jakubově, stejně jako vloni na fotbalovém hřišti. Dráha byla perfektně připravená, jen kanál u základny některým družstvům znepříjemnil provedení útoku. Oproti loňskému kolu jakubovské soutěže tu byla jedna  změna – o něco těžkší terče,  o prostřiky nebyla nouze. Není tedy divu, že časy pokořující hranici 18s, byly v mužské kategorii pouze tři. Za poměrně chladného počasí se na soutěž sjelo 28 družstev mužů a 10 družstev žen.
První místo v mužské kategorii vybojovala Nevcehle, a to i přes mírné problémy na rozdělovači. Dosáhla času PP 17.35s (LP 17.31s). Těsně za Nevcehlí se umístili s krásným časem PP 17.37s (LP 17.12s) borci z Předína. Tento víkend konečně prolomili smůlu z předchozích závodů a v žebříčku JOL stoupají stále výš. Na poslední sedmnáctku v mužské kategorii dosáhli kluci z Dolních Němčic. Drobná chybka pravého proudaře je stála vítězství. Sestřik PP 17.73s (LP 16.83s!). Na čtvrtém místě se umístili Sedlatice s pravým proudařem z Krasonic, čas LP 18.03s (PP 17.48s). Finálovou pětku uzřela Želetava. Po prostřiku na levém proudu dosáhli času LP 18.09s (PP 17.18s).
Za zmínku ještě stojí nejlepší sestřik kluků z Krasonic PP16.82s, kteří po prostřiku na levém proudu (LP 21.19s) bohužel obsadili až 12.místo. Další raritou byl neplatný pokus kluků z Olešné, kteří získali nepopulární N-ko za překročení čáry stříkání, což je bude jistě dlouho mrzet.

Po přestavení trati na 2B odstartovala soutěž v kategorii žen. Stejně jako u mužů nebyly ani časy u žen žádnými rekordy. Hranici 20s se podařilo pokořit pouze dvěma týmům. S přehledem vyhrály holky z Vítonic s časem LP 17.66s (PP 17.61). Druhé místo si vybojovaly holky z Boršova. Po prostřiku na levém proudu zastavily časomíru až na LP 19.29s (PP 17.92s). Na bronzovou pozici dosáhly holky ze Sedlejova s časem PP 20.38s (LP 20.12s) – problém na koši.

Do finále postoupilo prvních pět týmů a přilosované Strachoňovice. První cenu si odvezla Nevcehle s časem PP 14.27s (LP 14.23s).

V průběžném pořadí vedou Dolní Němčice o jediný bod před Urbanovem. Na třetí místo se posunuly Sedlatice před čtrté Lavičky. Na páté místo se vyhoupla Nevcehle, kdy zatím za oba odběhnuté závody brala plný počet bodů. Šesté místo drží Krasonice a na sedmé se po třech N-kových závodech vytáhl Předín.

V ženské kategori si drobný náskok vypracoval Sedlejov, který následuje vyrovnaná trojice Radonín, Rozseč a Boršov.

Další body v rámci OPEN ligy se budou rozdělovat již tuto neděli v Kněžicích.